Sport

OlomoucSigma Olomouc

"Hanáci, modrá lavina"

V Olomouci je velmi oblíbeným sportem fotbal. Tým Olomouci, který hraje v Gambrinus lize a utkává se postupně s různými městi, soutěží i o postup do Ligy mistrů nebo Evropské ligy. Největší úspěch na mezinárodní scéně pro ni byla účast ve čtvrtfinále Poháru UEFA.

Historie600px Blu e Bianco (Strisce) con stella Nera.pngklubu:

Počátky klubu se spojují s Karlem Tatíčkem, který údajně založil roku 1919 klub FK Hejčín Olomouc a odstartoval tak éru olomoucké kopané.

Při své osminásobné účasti v poháru UEFA se dokázala v sezoně 91/92 dostat až do čtvrtfinále, kde podlehla Realu Madrid. Podobného úspěchu dosáhla o deset let později, tentokrát v poháru Intertoto, kde se probojovala až do finále, tam však nestačila na italské Udinese.

HC Olomouc

Velmi známým sportem je i hokej. V minulém roce se Olomouc umístila na skvělém 4. místě.

Historie klubu:

V roce 1955 byl založen klub Spartak Moravia Olomouc.

Dne 5. května. 2006 se stal majoritním vlastníkem klubu Jiří Dopita.

Třetí místo v první lize tak je zatím největším úspěchem v novodobé historii klubu.
HC Olomouc i nadále působí ve druhé nejvyšší soutěži a patří k tomu lepšímu, co první liga nabízí. Každý rok je cílem "Mory" postup do play-off, Hanáci vždy patří do širšího okruhu favoritů.
HC Olomouc zároveň velice dobře pracuje s mládeží, v Olomouci se hrají extraligy juniorů, staršího dorostu a mladšího dorostu.

V sezóně 2011/2012 začal hrát za HC Olomouc Jiří Dopita, v jeho novém působišti se mu velice daří a patří k nejlepším hráčům HC Olomouc.